З вдячністю – для захисників України: які пільги надає університет при вступі учасників бойових дій та їх дітей - VSTUP.PHDPU

З вдячністю – для захисників України: які пільги надає університет при вступі учасників бойових дій та їх дітей

VSTUP.PHDPU > Блог > Новини > З вдячністю – для захисників України: які пільги надає університет при вступі учасників бойових дій та їх дітей

Університет Григорія Сковороди в Переяславі пишається великою кількістю своїх студентів та випускників, ім’я яких золотими літерами вписані в новітню історію українського війська. Всі ті, хто щодня боронить нашу землю – незламні захисники України, звитяга яких викликає захоплення та безкінечну вдячність. Сьогодні українська армія, фактично повставши з руїн, стала однією з найкращих та найпрофесійніших армій на теренах Європи. У свою чергу, наш університет хоче віддячити захисникам нашої Батьківщини та щорічно сприяє тому, аби охочі захисники та їх діти мали змогу вступати до нашої альма-матер та отримувати якісну освіту що базується на кращих європейських цінностях. Розповідаємо, як відбувається вступ для цієї категорії людей у 2020 році.

У Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначений перелік осіб, які  мають право на освітні пільги: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; діти військовослужбовців, які загинули в АТО; діти учасників бойових дій; діти осіб з інвалідністю внаслідок війни; діти з сімей військовослужбовців добровольчих формувань; діти, один із батьків яких помер внаслідок захворювання в період участі в антитерористичній операції.

У той же час, існують деякі вікові обмеження. Зокрема, діти пільгових категорій громадян – до того, як вони закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не довше ніж до досягнення 23-річного віку. У свою чергу, учасники бойових дій і особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати пільги на навчання від держави в будь-якому віці (вікове обмеження було знято 1 січня 2019 року).

Університет Григорія Сковороди в Переяславі для вищезазначеної категорії вступників проводить вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) та, в разі отримання кількості балів за кожний з іспитів не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень, допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста: особи, які визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Leave a Reply

Перейти до вмісту