З’явилася пам’ятка для вступників з тимчасово окупованих територій у 2021 році - Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі

З’явилася пам’ятка для вступників з тимчасово окупованих територій у 2021 році

Приймальна комісія Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > З’явилася пам’ятка для вступників з тимчасово окупованих територій у 2021 році

Якщо ви проживали та навчалися на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, населених пунктів на лінії зіткнення і у вас немає документа про повну загальну середню освіту (свідоцтво/атестат) державного зразка, але ви хочете навчатися в ЗВО або ЗФПО на території України, ви можете скористатися наданими можливостями і вступати за спрощеною процедурою через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» – повідомляється на сайті МОН та додається, що цьогоріч освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» працюватимуть з 7 червня до 24 вересня.

Алгоритм ваших дій:

  1. Спершу слід обрати ОЦ «Донбас-Україна» або «Крим-Україна» (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України, Доступна освіта.
  2. Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію в ОЦ – щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти (квота-2) – до 20 серпня, на контрактну форму – до 20 вересня.
  3. Складіть на базі ОЦ два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. (Безкоштовні відеоуроки, презентації, тести є тутРеєстрація не потрібна.
  4. Складіть один профільний вступний іспит (його встановлює ЗВО). Задля вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Зверніть увагу, що абітурієнти з Автономної Республіки Криму вступають до уповноважених закладів вищої освіти на бюджетні місця в межах установлених квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями). Якщо абітурієнтові не вдалося вступити до ЗВО або ЗФПО на бюджетну форму навчання, є можливість переведення з контрактної форми навчання на бюджетну. Також можна вступити через ОЦ на бюджетну форму навчання до закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Зазначимо, що у 2021 році, як і в минулих роках, у наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища вступників шифруватимуться. Пам’ятайте, що у вас є можливість вступати лише через один освітній центр (до 5 заяв) у межах квоти-2. Документи для вступу на контрактну форму навчання через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за всіма рівнями будуть прийматися до 12:00 24 вересня.

Більш детальна інформація – в покроковій інструкції.

Нагадаємо, що на початку місяця у  МОН затвердили новий порядок прийому вступників з зони проведення ООС та Криму.

 

За матеріалами сайту МОН

Перейти до вмісту